Akcesoria przydatne do jazdy konnej – co wybrać?

Jazda konna to nie tylko siodło, bryczesy i kilka akcesoriów do oporządzenia naszego konia.
Gdy jeździmy konno już trochę dłużej, bądź planujemy pozostać w świecie jeździeckim na dłużej warto zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria, które w późniejszym czasie pomogą nam w przygotowaniach do zawodów bądź w łatwiejszym funkcjonowaniu w stajni.
Poniżej przedstawię kilka propozycji akcesoriów, które mogą ułatwić nam życie.

1. Interkom jeździecki
Interkom to doskonały wybór dla osób ćwiczących na dużym padoku bądź na zadaszonej hali z trenerem. Producent Whis oraz Cececoach posiada w zestawie dwie sztuki urządzenia, które ułatwi kontakt z naszym trenerem, jedno bierze jeździec a drugie zostawia sobie trener, podczas treningu będzie on mógł nam przekazać uwagi do naszej jazdy bez próby przekrzykiwania się podczas gdy jeździec jest zbyt oddalony, żeby dosłyszeć.
W zestawie znajdują się słuchawki bądź w przypadku niektórych urządzeń można je dokupić osobno.

CeeCoach interkom Bluetooth 2 Duo
Whis interkom Duo zestaw słuchawkowy

2. Maszynki do strzyżenia koni
Maszynka do golenia konia może wydawać się nie potrzebną pierdołą, której nigdy nie użyjemy, lecz posiadanie własnej maszynki do golenia pozwoli nam na ogolenie naszego konia w każdym dogodnym momencie bez przymusu czekania na osobę, która zrobi to za nas. Maszynki producenta Heiniger posiadają baterię która działa aż do dwóch godzin, dzięki czemu można ogolić konia bez konieczności przerwy.

Heiniger maszynka bezprzewodowa do golenia koni Xplorer
Heiniger maszynka bezprzewodowa Saphir


3. Akcesoria do uporządkowania stajni
W stajni i w boskie zwykle panuje nie porządek a nasze skórzane ogłowia czy siodło leżą na ziemi bądź zawieszamy je na drzwiach boksu. Przydatne w stajni są np. wieszak na ogłowie, kozły na siodła bądź wieszak na czaprak.


Powyższe propozycje to oczywiście nie wszystko. Warto zaopatrzyć się również w akcesoria do pracy z ziemi jak np. bat do pracy z ziemi z koniem bądź w tabliczki na czworobok jeździecki, które można bez problemu znaleźć pod tym linkiem.
Wszystkie te akcesoria na pewno ułatwią życie nie jednemu jeźdźcowi, życzę udanych treningów oraz udanych wakacji!