TOP 3 sposoby na muchy w stajni

Ukąszenia owadów są dla koni bardzo bolesne, a w dodatku insekty mogą przenosić na zwierzęta niebezpieczne choroby zakaźne. Ilość ukąszeń owadów latem znacznie rośnie, dlatego należy zastosować produkty i sprawdzone sposoby, które odstraszają owady. Poniżej przedstawiamy 3 sposoby na pozbycie się much ze stajni i zmniejszenie ilości ukąszeń, można stosować je oddzielnie, jednak dopiero wykorzystanie ich jednocześnie da najlepsze efekty.

Sposób 1: pozbądź się much ze stajni

Meszki i muchy końskie bardzo często grasują i zasiedlają się w boksach i korytarzach stajni. Podczas gdy inne owady zazwyczaj dopadają nasze konie na zewnątrz, to przed meszkami i muchami końskimi w stajni koń nie ma możliwości ucieczki!

Jak sobie z nimi poradzić?

Przede wszystkim ważna jest świeża ściółka i codziennie sprzątanie boksu z końskiego obornika. Zapach końskiego moczu i odchodów silnie przyciąga insekty, dlatego zachowanie czystości w boksach i na korytarzu stajni jest konieczne.

Dodatkową pomocą w stajni jest spray, który walczy z owadami w stajni – Absorbine UltraShield Brand, tzw. czarna Absorbina.

Jest to preparat przeznaczony typowo do stajni i miejsc, w których przebywają konie, tj. myjka, stanowisko do czyszczenia, bukmana itp. Preparat działa na komary, meszki, muchy końskie, a nawet na kleszcze i gzy. Po użyciu środek utrzymuje się do 14 dni, jest odporny na warunki atmosferyczne i pozostawia strugę o przyjemnym zapachu.

Środek tworzy coś na wzór maski, która odstrasza wszelkiego rodzaju insekty.

Sposób 2: Zastosuj preparat na owady dla koni

Preparaty na owady dla koni do użycia na sierść konia nie dość, że niwelują uczucie świądu to dodatkowo chroną skórę konia przed ugryzieniami. Szczególnie ważny jest skład takiego środka. Spray z mocnym, chemicznym składem może uczulić naszego konia, dlatego należy zwrócić uwagę na produkty, które w składzie zawierają specjalną kompozycję olejków eterycznych. Owady są skutecznie przez preparat odstraszane, zazwyczaj radzi on sobie również z kleszczami i innymi insektami.

Przed wyjściem na padok, a także przed każdym treningiem u wyjazdem w teren zaaplikuj preparat na skórę konia.

Preparat na owady dla koni z naturalnym składem i o potwierdzonym działaniu to tzw. zielona Absorbina, czyli Absorbine UltraShield Green.

Równie dobrze sprawdzi się również preparat Over Horse Horsefly, ma on słabszy skład i nieco krótsza działanie, jednak zawarta w składzie gliceryna dodatkowo pielęgnuje ugryzienia i niweluje uczucie świądu.

Sposób 3: Zastosuj derki siatkowe i maski na owady dla koni

Derki siatkowe i maski dla koni mają za zadanie chronić skórę konia od ukąszeń owadów. Owady nie są w stanie przebić się przez powłokę derki, dzięki czemu zwierzę może spokojnie przebywać na padoku. Warto jest na powierzchnię derki zastosować spray na owady dla koni, co stworzy dodatkową powłokę ochronną.