Moda jeździecka na sierpień

Ostatni miesiąc wakacji gwarantuje nam ładną pogodę, słoneczne dni i wakacyjne wyjazdy w dłuższe tereny a dla niektórych oznacza to dużo treningów z koniem. Czerwiec, lipiec i sierpień to gorący okres dla jeźdźców, którzy startują w zawodach czy konkursach, treningi oraz czas spędzony z naszym koniem z pewnością odpłaci się nam na zawodach a zanim to nastąpi należy wybrać wygodny strój jeździecki, który w te ciepłe dni pozwoli nam na komfort, swobodę ruchów i wygodę podczas jazdy konnej.

1. Bryczesy na wciąganie

Klasyczne bryczesy, które zazwyczaj nosimy można zamienić na bryczesy na wciąganie, które nie posiadają zamka i guzika a wystarczy je wciągnąć jak legginsy. Ten rodzaj spodni jeździeckich jest zarówno wygodny jak praktyczny. Większość modeli posiada kieszonki na udach do trzymania telefonu bądź innych potrzebnych rzeczy a także posiadają szeroki pas, który pozwoli nam na komfort. Materiały, z których są uszyte są lekkie i przewiewne, dzięki czemu świetnie nadają się do codziennej jazdy konnej.

https://www.equishop.com/pl/legginsy-jezdzieckie-bryczesy-na-wciaganie/13023-kingsland-katja-w-e-tec-bryczesy-na-wciaganie-damskie-z-pelnym-lejem-silikonowym.html
https://www.equishop.com/pl/legginsy-jezdzieckie-bryczesy-na-wciaganie/17675-pikeur-legginsy-gia-grip-athleisure-ii-damskie.html


2. Sztyblety czyli krótkie buty do jazdy konnej

Letnie treningi w oficerkach mogą być ciężkie ze względu na wysoką temperaturę, wiec może lepiej odłóżmy je na zawody jeździeckie a zamiast tego można stosować sztyblety z czapsami. Sztyblety zwykle wykonane są ze skóry naturalnej bądź syntetycznej, odprowadzają powietrze i są bardzo wygodne nawet po kilku godzinach noszenia.
Czapsy chronią nogi przed otarciami, są zapinane na rzepy i gwarantują wygodę i swobodę ruchów. Czapsy można też zmienić na długie podkolanówki jeździeckie, które spełnią rolę ochronną nóg przed otarciami i przepuszczą jeszcze więcej powietrza.

https://www.equishop.com/pl/buty-jezdzieckie-dla-dzieci/19188-horze-sztyblety-jodhpur-dzieciece-ze-skory-pu-kilkenny.html
https://www.equishop.com/pl/sztyblety-jezdzieckie-do-jazdy-konnej-damskie-meskie/19190-horze-sztyblety-jodhpur-klasyczne-skorzane.html

3. Letnie rękawiczki jeździeckie

W upalne dni zwykle rezygnujemy z rękawiczek i trzymamy wodze bez żadnej ochrony, dlatego warto zaopatrzyć się w parę letnich rękawiczek, które posiadają otwory wentylacyjne i wstawki do przyczepności dłoni do wodzy. Dzięki nim dłonie nie będą narażone na otarcia i zapewnią komfort dla jeźdźca.

https://www.equishop.com/pl/rekawiczki-jezdzieckie-do-jazdy-konnej/298-kingsland-rekawiczki-jezdzieckie-classic.html
https://www.equishop.com/pl/rekawiczki-jezdzieckie-do-jazdy-konnej/11209-roeckl-rekawiczki-jezdzieckie-roeck-grip-unisex.html

4. Letnie przewiewne koszulki

W ofertach różnych producentów można znaleźć sporo podkoszulek i koszulek z krótkimi rękawami do jazdy konnej. Wszystkie kolekcje letnie posiadają szeroki wybór takich koszulek, dzięki którym jazda konna będzie jeszcze przyjemniejsza.
Można też stosować zwykle T-Shirty, które każdy z nas ma w domu, najlepiej lekkie i przewiewne w jasnych odcieniach, żeby nie przyciągać słońca.


5. Czapka z daszkiem

Ostatnie i najważniejsze są czapki. W zależności od godziny słońce ustawione jest w innym miejscu, od 12 – 15 promienie słoneczne są dla nas najbardziej szkodliwe, dlatego warto zawsze mieć ze sobą czapkę do osłony głowy.
W przypadku chęci jazdy konnej w słoneczne dni warto uważać zarówno na siebie jak i na konia, gdyż upał daje się we znaki wszystkim.

https://www.equishop.com/pl/czapki-zimowe-i-czapki-z-daszkiem-do-jazdy-konnej/10229-kingsland-czapka-z-daszkiem-classic.html
https://www.equishop.com/pl/czapki-zimowe-i-czapki-z-daszkiem-do-jazdy-konnej/39-veredus-czapka-veredus.html

Prócz tego warto pamiętać o kamizelkach, które mogą okazać się przydatne wieczorami, o czapsach, które można stosować ze zwykłymi butami sportowymi a co ważniejsze o odpowiedniej kamizelce ochronnej, która również posiada otwory wentylacyjne, dzięki czemu poziom bezpieczeństwa jest zwiększony a komfort zachowany.
Pamiętajmy też o nawadnianiu naszego konia oraz braniu butelki z wodą wszędzie gdzie się wybieramy!
Życzę udanych startów na zawodach!